Uudised

Viis põhjust, miks vee joomine on lapsel oluline!

Viis põhjust, miks vee joomine on lapsel oluline!
  1. Vesi – aktiivsuse allikas

Lapsed on täiskasvanutest palju liikuvamad ja aktiivsete mängude ajal kaotavad nad palju vedelikku: mistõttu on hädavajalik kontrollida, et laps õigeaegselt jooks ja veetasakaalu taastaks. Lisaks aitab vesi säilitada lihasfunktsiooni, kuna lihased koosnevad 75% veest ja aitavad kaasa liigeste paindlikkusele.

  1. Vesi – keskendumise, tähelepanu ja heade hinnete tagatis

Teadlased on avastanud, et kui lapse kehas pole piisavalt vett, siis tema vaimsed ja füüsilised näitajad langevad 20% võrra. Esiteks koosneb aju 80% veest ja reageerib väga tugevalt selle puudusele. Teiseks aitab vesi ka verel liikuda ja kui verevool on pärsitud, ei saa aju hapnikku.

  1. Vesi – tervise alus

Täiskasvanu koosneb 70% ja väikelaps üldiselt 80% veest. Vesi täidab olulist funktsiooni kõikides elutähtsates protsessides. Kui lapse keha kannatab regulaarselt vedelikupuuduse all, võib see põhjustada erinevaid haigusi. Laps muutub uniseks või vastupidi, käitub rahutult, pulss kiireneb, seedetrakti töö on häiritud.

  1. Vesi mängib lapse organisimi kujunemisel võtmerolli

Vesi osaleb kõikides keemilistes reaktsioonides lapse keha kujunemisel, aitab omastada lapse kasvuks vajalikke vitamiine, mikro- ja makroelemente ja samuti teisi toitaineid.

  1. Vesi osaleb termoregulatsioonis

Samuti on oluline regulaarselt juua vett mitte ainult suvel, vaid isegi kõige külmemal ajal. Suvel kaitseb vesi soojusest tingitud ülekuumenemise eest ja katalvel peavad lapsed palju jooma, sest nad viibivad pikka aega köetavates ruumides ning küte neelab vajaliku niiskuse ja kuivatab õhku.

Kokkuvõtteks tahaksin öelda, et ülaltoodu on võimalik ainult siis, kui teie laps joob puhast vett. Vees ei ole liigseid soolasid ega suhkrut, mis võivad last kahjustada. Mistahes limonaadid, mahlad, teed ega isegi piim veetasakaalu ei taasta.