Uudised

Tutvustage põnnile elusloodust!

Tutvustage põnnile elusloodust!

Teie laps areneb iga minutiga. Tema elu on täis kiireid ja uusi sündmusi, tundeid ja kogemusi. Ärge väsige lapsele suurt maailma avamast. Näiteks alustage talle loomade tutvustamist.

Isegi kui laps on vaid 6-10 kuune, on ta huvitatud suurtest tundmatutest olenditest, keda ta on varem vaid piltidel ja mänguasjadena näinud.

Kuhu võiks minna?

Kõige ilmsem lahendus on loomaaed. Lapsed armastavad väga suurte loomade nagu elevantide, tiigrite ja karude vaatlemist.

Erinevalt tsirkusest, kus on tegemist pika etendusega ja laps on sunnitud vanemate süles istuma, saate loomaaias liikuda. Alustuseks piisab mõnest puurist, pärast mida väsib laps tõenäoliselt ära.

Üheks heaks võimaluseks on loomaaiad, kus lubatakse lastel loomi mitte ainult vaadata vaid neid isegi toita ja puudutada. Võib-olla on see kogemus huvitavam natuke vanemale lapsele, kes juba eristab loomi ja ei karda neid.

Ärge unustage lapsele selgitamast ja rääkimast, mis ümberringi toimub. Ja las ta saab algul natuke aru ja mäletab vähe, kuid uued tundmused annavad kindlasti täiendava tõuke arenemiseks ning tekitavad meid ümbritseva looduse vastu usaldust ja armastust.