Uudised

Miks on nii oluline laulda lastele hällilaule.

Miks on nii oluline laulda lastele hällilaule.

Hällilaul on inimkonna vanim laul.

Meie esivanemad andsid hällilaulule müstilise tähenduse. Iga beebi sai sündides oma ema poolt loodud isikliku hällilaulu. Laul jäi last saatma amuletina kogu elu vältel.

Hällilaul on ema esimene vestlus oma väikese beebiga, armastuse muusika ema ja beebi vahel.

Tänapäeval on moodsate emade päev planeeritud minutite ja tundide täpsusega ning laps saab rangelt planeeritud ajakavas kahjuks väga vähe aega. Tänapäeva kiires maailmas, kus poed on täis arendavaid mänguasju, ei tea paljud vanemad ühtegi hällilaulu ning vähesed mõistavad hällilaulu tähtsust lapse arengus ja temaga suhtlemises.Kui emad ka laulavad oma lapsele hällilaule, siis ainult selleks, et laps magama jääks ning sageli on hällilaulude asemel esimestest päevadest imiku päevad täidetud
televiisori, raadio, voodi kohal rippuva mänguasja helidega ning täiskasvanute “lemmik” muusikaga.

Ent kas see kõik võib asendada lapsele hällilaulu? Ei!

Inimesed, kellele ei lauldud lapsepõlves hällilaule, põevad sagedamini psüühikahäireid, on isekamad ja vihasemad.

Ema, kes laulab oma lapsele hällilaule, annab lapsele teada, et kõik on korras, ema on lähedal ja armastab oma beebit. Sõnu mõistmata, laps rahuneb ja jääb magama. See on oluline tegur ema ja lapse vaimse ühtsuse loomises.

Laulge lapsele enne magamaminekut, sest ema hällilaul sisaldab suurt jõudu, see on täis headust ja maagiat. Selle laulmine pole keeruline, selleks kulub vaid paar minutit ja see toob tohutult kasu. Harjudes teie hällilauaga rahuneb laps ning jääb kiiremini magama. Kui miski teeb lapsele haiget või häirib teda, aitab teie hällilaul taluda valu kergemini ja rahuneda.

Hällilaulud on lapse kõne valdamise protsessis ja seega ka mõtlemise arendamisel väga olulised. Väikelapse olemus, tema füüsiline tervis ja psühholoogilise stabiilsuse aste sõltuvad sellest, milliseid laule ema lapsele laulis ja kas ta neid üldse laulis.

Lisaks on hällilaulu peidetud teadmised maailmast. Rääkige beebiga “hällilaulude keeles” ja suunduge koos laste fantaasiate maailma.