Uudised

Klotside kasulikkusest.

Klotside kasulikkusest.

Tänu klotsidega mängimisele areneb lapse peenmotoorika, ruumiline kujutlusvõime, loogika ja kujundlik mõtlemine, laps treenib oma mälu ja tähelepanu. Laps arendab sihikindlust ja täpsust ning tal paraneb liigutuste koordinatsioon ja avardub silmaring.

Mängides klotsidega on lihtne omandada ka selliseid olulisi mõisteid nagu suurus, kuju, värv. Missugune muu mänguasi võib kiidelda selliste eelistega? Pealegi pole ühelgi klotsil soolist eesmärki: nii tüdrukud kui ka poisid mängivad seda toredat mängu võrdse huviga.

Kaasaegne mänguasjade maailm võimaldab vanematel valida mitmeid huvitavaid komplekte: plastist, puust, elastseid ja jäikasid, magnetilisi, plokkmänguasju, kärgjaid, paberist ja palju muud.

Muidugi tuleb valikut tehes pöörata alati tähelepanu lapse vanusele ja vastavalt sellele ostetavale komplekti sisule. Kõige pisematele sobivad ehk kõige paremini rõngastega püramiidid või lihtsamad kuubikute komplektid – suurepärane ning ajahambale vastupidav variant.

Noortele arhitektidele sobivad imelised puidust komplektid, millest saab ehitada terveid linnu. Vanad head tähtedega kuubikud – neile, kes õpivad lugema (samal ajal saab selliste kuubikutega mängida sõnademängu, arendada peenmotoorikat, kujutlusvõimet, tasakaalutunnetust jne).

Vanematele lastele pakuvad suuremat huvi mudelklotsid. Tüdrukutele – lossid, nukumajad, poed. Poistele – laevad, lennukid, autod ja muu tehnika.

Valides oma lapsele klotse pidage meeles, et see peab olema ohutu, vastama lapse vanusele ja huvidele. Just siis võib klotsidega tegelemine muutuda lapse lemmiktegevuseks ja väga põnevaks mänguks.

Minikidi poest saate soetada oma lapsele sobivaid klotse:

https://minikid.ee/et/cat/tootekategooriad/laste-manguasjad/konstruktorid-lastele/