Uudised

Kuidas riietada laps külma ilmaga?!

Kuidas riietada laps külma ilmaga?!

Jalutuskäik värskes õhus on näidustatud iga ilmaga. Ent kuidas riietada laps nii, et ta ei kuumeneks üle ega külmetaks?

Kõigepealt peate tähelepanu pöörama mitte ainult õues olevale temperatuurile, vaid ka lapse vanusele. Imikud ja lapsed vanuses kuud kuud kuni aasta vajavad erinevat lähenemist.

Külma ilmaga riietage laps sooja kombekasse. Pakasega tasub käed ja jalad riietada eriti soojalt ning meeles tuleb pidada ka kihilisuse põhimõtet. Paksu kampsuni asemel on soovitatav panna lapsele selga paar õhemat pluusi – nii on lapsel soojem ja mugavam. Ärge unustage kaasa võtta ka tekike – see on hea viis lapse kiireks soojendamiseks, kui tundub, et laps külmetab. Plastikust kate kinnitage kärule ainult tugeva vihma või tuuleiilide korral. Ülejäänud ajal on parem lasta õhul vabalt liikuda.

Vanema lapse puhul on kõik pisut teisiti, juba ainult sellepärast, et ta on palju liikuvam. Seetõttu on kombekad parem välja vahetada eraldi selga pandavate riietusesemete vastu. Ja valida selline riietus, mis ei piira liikumist ja on valmistatud looduslikest materjalidest.

Eelistage trukkide ja kinnituskrõpsudega riideid, paelad ja nööbid jätke hilisemaks. Lisaks ärge unustage, et vanemad lapsed vajavad jalatseid, mis fikseerivad korralikult pahkluu liigese.

Iga vanuse üldpõhimõtteks on: riietage laps nii, et vajadusel on lihtne teda soojendada või lahti riietada.

Ja pidage meeles, et palju tihedamini jäävad haigeks liiga soojalt riides olevad lapsed.